KORZENIOWSKI CUP – PRAGA POŁUDNIE – marzec 2022 – INFORMACJE i ZAPISY

Za nami ostatnie zawody halowe, więc czas wrócić na bieżnie otwartych stadionów. Dlatego wiosną  nadszedł już czas , by sprawdzić szlifowaną w zimowych okolicznościach lekkoatletyczną formę.
Druga już edycja Praskiego Mityngu Lekkoatletycznego Korzeniowski Cup Praga- Południe będzie znakomitą okazją , aby zrobić to już na początku kwietnia.

W sobotę 9 kwietnia , na tydzień przed świętami Wielkanocy, na dobrze znanym stadionie OSiR Podskarbińska, nasz klub będzie gościł lekkoatletów z praktycznie wszystkich kategorii wiekowych – od najmłodszych 8-9 latków po Mastersów , czyli zawodników w wieku 35+

Od wielu tygodni w ramach naszych regularnych treningów prowadzimy zintensyfikowane szkolenie z chodu sportowego . Cieszymy się zatem ,że Polski Związek Lekkiej Atletyki zakwalifikował tę konkurencję w organizowanym przez nas mityngu do poziomu klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej. Dzięki tej decyzji na dystansach od 1000m do 10 000 m będzie można realizować oficjalne rekordy
i uzyskiwać wskaźniki kwalifikujące do imprez rangi mistrzowskiej.

Ze względu na status rywalizacji zapisy do chodu sportowego będą prowadzone tylko w systemie STARTER:  https://starter.pzla.pl/?Lp=17

W pozostałych trzech mityngowych konkurencjach dzieci i młodzież w kategoriach U10-U18 będą rywalizować skacząc w dal , rzucając piłeczką palantową, oszczepem oraz pchając kulą.

Te konkurencje techniczne u progu będą świetnym sprawdzianem dla młodych lekkoatletów i na pewno będą budzić wielkie emocje , ale uzyskane wyniki z uwagi na status techniczny obiektu nie będą zaliczane do statystyk PZLA. Do tych zawodów zapisy będą prowadzone poprzez naszą stronę internetową.

Młodzież będzie mogła wziąć udział w więcej niż jednej konkurencji lekkoatletycznej, a na każdego uczestnika zawodów będzie czekał pamiątkowy medal fair play . Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają podpisane przez czterokrotnego mistrza olimpijskiego dyplomy , zaś zwycięzcy rywalizacji wrócą do domu z okolicznościowymi, najprawdopodobniej pierwszymi tej wiosny trofeami .

Organizatorem Praskiego Mityngu Lekkoatletycznego Korzeniowski Cup jest Fundacja Roberta Korzeniowskiego, ale wspiera nas również firma WeNet specjalizująca się w marketingu internetowym.

 

Regulamin zawodów: Korzeniowski_CUP_Praga_Południe. 09.04.2022 

Program minutowy: Program Minutowy Korzeniowski Cup 9.4.2022

WYNIKI: WYNIKI ZAWODÓW Z DNIA 09.04.2022 KORZENIOWSKI CUP

Projekt finansowany przez Dzielnicę Praga Południe.

 

   

Zapisz się do klubu RK Athletics