Zespół RK Athletics

Będą Cię prowadzić do świetnej formy i sukcesów.

Poznaj nas

Chętnie opowiemy Ci o sobie i o naszych treningach.

Skontaktuj się z nami

Robert Korzeniowski

Koordynator metodyczny wszystkich grup treningowych

Czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny świata i dwukrotny mistrz Europy w chodzie sportowym. Absolwent kierunku nauczycielskiego i specjalizacji trenerskiej AWF Katowice. Z sukcesami na miarę medali Mistrzostw Świata i Europy prowadził w latach 2004-2009 zawodników z Polski, Irlandii, Hiszpanii i Rosji
,, Zapraszam do mojego ukochanego do świata lekkiej atletyki jak najszersze grono młodzieży , która na dworze Królowej Sportu zawsze znajdzie swoje ulubione konkurencje na miarę marzeń i osobistego potencjału. Naszą trenerską rolą jest szlifowanie sportowych diamentów i wychowanie młodzieży w duchu fair play."

Grzegorz Gajdus

Trener Koordynator Grup Specjalistycznych Bieganie

Trener klasy Mistrzowskiej. Karierę zawodnika rozpoczął w 1980r., która trwała do 2006r. W tym czasie uzyskał tytuły m.in. Mistrza Polski w biegach na bieżni, w biegach przełajowych oraz biegach ulicznych w kategoriach wiekowych Junior- Młodzieżowiec i Senior. Brał udział w imprezach międzynarodowych IO, MŚ, ME i Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Od 1992 roku specjalizuje się w konkurencji Maraton, w której przez 12 lat był w czołówce najlepszych maratończyków na Świecie, a przez 10 lat rekordzistą Polski na dystansie maratońskim z wynikiem 2:09:23. Kolejny rekord został poprawiony przez jego wychowanka, którego trenował 5 lat.
0d 2005 pracował jako trener koordynator w Klubie Wojskowym WKS Grunwald Poznań z sukcesami trenowanych przeze niego zawodników, zaczynając od nominacji do udziału w IO, MŚ, ME i tytułami Mistrza Polski w biegach na bieżni, na przełaj i w biegach ulicznych. Od 2007 roku współpracuje z Polskim Związkiem Lekkoatletyki z nominacjami m.in. jako Trener ME, MŚ czy Kadry Olimpijskiej Pekin 2008r.
Po długoletniej karierze zawodniczo trenerskiej i współpracy z trenerami PZLA zdobył doświadczenie teoretyczno-praktyczne z zawodnikami elity biegów długich oraz zawodnikami młodzik, junior i młodzieżowiec. Podczas swojej pracy trenerskiej przeprowadzał szkolenia zawodników w najlepszych ośrodkach szkoleniowych na Świecie. W Kenii, mecce biegaczy ze względu na klimat wysokogórski, trenował najlepszych zawodników elitarnej czołówki biegów średnio długich. W tej chwili jego misją jest przekazanie pasji do lekkoatletyki i promowanie zdrowego trybu życia od dziecka po osoby dorosłe.

Mieszko Łyp

Trener Grupy MASTERS CHÓD SPORTOWY - Praga Południe

Absolwent AWF w Warszawie. Medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym w kategorii junior i młodzieżowiec. Jego hobby to literatura współczesna.
,,Kieruję treningiem chodziarzy, którzy walking odkrywają już jako dorośli i wybierają go najczęściej jako główną formę swojej aktywności. Pomagam moim zawodnikom w odkrywaniu własnych możliwości i uczę ich też zasad samodzielnego trenowania. Jako były zawodnik lubię też po prostu poczuć atmosferę grupy treningowej"

Barbara Urzędowicz

Trener Grupy MASTERS CHÓD SPORTOWY - Mokotów, Praga Południe, Ursynów

Absolwentka warszawskiej AWF oraz Instytutu Żywności i Żywienia, nauczyciel WF i specjalistka przygotowania motorycznego, Wychowawca kolonijny, Animator czasu wolnego, trener personalny, Instruktor Fitness, Instruktor narciarstwa zjazdowego. Była zawodniczką SKS Start Łódź, AZS AWF Warszawa. Specjalizowała się w biegach na 400 ppł, , ale biegała też na średnich dystansach.
"Trenuję ogólnorozwojowo, u każdego zawodnika potrafię dostrzec pozytywne cechy, którymi się charakteryzuje, wyłapuję błędy, pracuję nad techniką, a także skupiam się indywidualnie na cechach motorycznych"

Joanna Stelmaszczyk

Trener Grupy MŁODZIEŻOWEJ U16 - Praga Południe

Studentka warszawskiej AWF, Instruktor Lekkiej Atletyki, Instruktor pływania, ratownik WOPR, wychowawca kolonijny. Czynnie trenująca zawodniczka w klubie lekkoatletycznym SSA Legia 1926, specjalizuje się w sprincie.
"Akademia Wychowania Fizycznego umożliwiła mi rozwój w zakresie pracy o charakterze pedagogicznym. Dzięki uzyskanej licencji instruktorskiej chciałabym realizować się w zakresie tej dyscypliny w roli trenera Lekkiej Atletyki. Największą motywacją w pracy jest dla mnie widoczny rozwój podopiecznych oraz rozwijanie ich pasji sportowych"

Nina Młodzińska

Trener Grupy DZIECI MŁODSZYCH U10 - Ursynów

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Instruktorka Lekkiej Atletyki oraz Fitnessu. Zaangażowana szczególnie w biegi długodystansowe, w których sama czynnie bierze udział. W klubie będzie odpowiedzialna za treningi dla najmłodszych oraz za wspomaganie klubu w sprawach administracyjnych.
„Zależy mi, aby młodzi zawodnicy czerpali radość, satysfakcje oraz nowe umiejętności podczas treningów. Lekkoatletyka daje możliwość wypróbowania różnych dyscyplin, dzięki czemu dzieci mogą się wszechstronnie rozwijać, co w przyszłości na pewno zaprocentuje.”

Damian Raczyło

Trener Grupy DZIECI STARSZYCH U12/U14 - Ursynów

Student AWF Warszawa, biegacz średniodystansowy z 7 letnim stażem, obecnie zawodnik klubu AZS AWF Warszawa. Oprócz biegów średniodystansowych, uwielbiam również biegi przez płotki, z którymi miałem krótki „epizod”. Największe osiągnięcia to brązowy medal w biegu na 110m przez płotki i 5 miejsce w biegu na 300m przez płotki w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików. Moją drugą pasją jest gra w siatkówkę.
"W mojej pracy największą satysfakcję daje mi radość i postępy moich podopiecznych. Widok tego z jaką pasją uprawiają ten piękny sport, z jaką determinacją startują w zawodach i uczą się nowych elementów, motywuje mnie do dalszej pracy i rozwoju osobistego. W naszych treningach stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę oraz rozwijanie pozytywnych, wzajemnych relacji. Jako trener grupy dzieci, stawiających swoje pierwsze kroki w lekkiej atletyce, czuję się również odpowiedzialny za ukształtowanie w nich prawidłowych nawyków ruchowych, co będzie niezwykle ważne w kolejnych etapach szkolenia."

Martyna Sieczkowska

Trener Grupy MŁODZIEŻOWEJ U16 - Ursynów

Lekkoatletka z 12 letnim stażem, specjalizująca się w skoku wzwyż. Swoją przygodę zaczęła w klubie sportowym MLKL Płock, ale reprezentowała także kluby: WLKS Siedlce oraz AZS AWF Biała Podlaska. Największe osiągnięcie to srebrny medal na Mistrzostwach Polski LZS zdobyty w Słubicach.
"Cieszę się, że mogę wciąż robić to co jest moją pasją lecz tym razem będąc po drugiej stronie lustra. Możliwość przekazania zdobytej przez lata wiedzy daje mi dużą satysfakcję a widoczne sukcesy podopiecznych są dodatkową motywacją do pracy. Poza sportem uwielbiam też podróże. Poznawanie nowych miejsc jest czymś w rodzaju odkrywania wielkiej tajemnicy. Podróże pozwalają mi nie tylko poznać inne piękne miejsca ale również poznać samą siebie."

Dominika Kalinowska

Trener Grupy DZIECI ŚREDNICH U12/U14 - Mokotów

Instruktor lekkiej atletyki, Trener Personalny, Instruktor Dietetyki i suplementacji. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz SGGW. W latach 2005-2011 specjalizowała się w przedłużonym sprincie. Najważniejsze osiągnięcia to medale Mistrzostw Polski w kategoriach Młodzieżowych w sztafecie 4x400m w latach 2007-2012;4 miejsce w biegu na 400m w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2010 roku. Medale Akademickich Mistrzostw Mazowsza w biegu na 200m, 400m oraz w rzucie dyskiem. Rekordy życiowe: 400m - 56:61; 800m - 2:11.58; 5km- 19.43.
"Jestem trenerem, ponieważ chciałabym wychować medalistów Mistrzostw Polski w bieganiu, a w przyszłości może i uczestników międzynarodowych imprez lekkoatletycznych" "Moje hobby to siłownia, bieganie i jedzenie. Dzięki aktywności udaje się to zamaskować :-) Interesuje się starożytnością, a przede wszystkim historią Grecji, w której chciałabym kiedyś zamieszkać. Lubię kontakt z naturą, spacery i wycieczki rowerowe"

Katarzyna Mróz

Trener Grupy MŁODZIEŻOWEJ U16 - Mokotów

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Instruktor Lekkiej Atletyki, Instruktor Pływania, Ratownik wodny, wychowawca oraz kierownik kolonijny.
Czynnie trenująca zawodniczka biegów sprinterskich. Ostatnie osiągnięcie- brązowy medal podczas Mistrzostw Polski sztafet- sztafeta 4x200m. Bardzo łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Łączę pasję z pracą.
"Podczas zajęć stawiam na indywidualne dopasowanie ćwiczeń i obciążeń do danego zawodnika. Najbardziej w pracy lubię uśmiech na twarzy dzieci i postęp, który wykonują."

Marta Lemieszewska

Trener Grupy DZIECI ŚREDNICH U12/U14- Praga Południe

Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktorka lekkiej atletyki oraz Nordic Walking. Była zawodniczką AKL Ursynów i AZS-AWF Warszawa. Specjalizowała się głównie w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, ale także próbowała rzucać młotem i oszczepem. Największe osiągnięcie to złoty medal Mistrzostw Polski AZS Juniorów w rzucie dyskiem oraz srebrne Medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

„Moim marzeniem jest wychowanie w przyszłości zawodnika, który zostanie medalistą olimpijskim. W swojej pracy jako instruktor stawiam na to, aby rozwijać zawodników wszechstronnie. Motywacją do prowadzenia zajęć jest poprawa motoryczności oraz ich uśmiech na twarzy. Moimi zainteresowaniami jest rekreacja, fizjoterapia oraz psychologia sportu.”

Dagmara Makarewicz

Trener Grupy DZIECI MŁODSZYCH U10 - Wawer

Absolwentka AWF Warszawa kierunek wychowanie fizyczne, fizjoterapeutka. Instruktorka fitness, lekkoatletyki oraz snowboardu. W latach 2009 -2014 zawodniczka w klubie AZS-AWF Warszawa. Najlepszy wynik 100 m to 13,54. Zdobywczyni złotego medalu na Mistrzostwach Warszawy Juniorów w biegu na 400 m przez płotki.
"Jestem trenerką z pasji. Łatwo nawiązuje kontakty, jestem pozytywna i lubię rozwijać sportowo swoich podopiecznych. Dla mnie sukces moich zawodników jest też moją nagrodą. Moim hobby jest sport, fizjoterapia, zdrowy styl życia, dbanie o prawidłowy rozwój, relaksacja"

Marek Jendrych

Trener Grupy MŁODZIEŻ U12/U14/U16 - Wawer

Absolwent AWF Warszawa. Dyplomowany Trener Lekkiej Atletyki. Związany z wyczynowym sportem od 2002 roku. W okresie studiów wielokrotnie zdobywał medale Akademickich Mistrzostw Polski na dystansach 800, 1500, sztafecie 4x400m i biegach przełajowych. Regularnie startował w Mistrzostwach Polski Seniorów, a od kilku lat z powodzeniem w kategoriach weterańskich. Od 2012 roku pasją do sportu próbuję zarazić kolejne pokolenia lekkoatletów.
"Nie każdy może być mistrzem. Dla mnie jako trenera najważniejszy jest progres sportowy, pozostawienie prawidłowych nawyków ruchowych oraz nauka działania w grupie."

Katarzyna Krasoń

PSYCHOLOG SPORTOWY

Pedagog i certyfikowany Trener Mentalny. Absolwentka studiów podyplomowych z Psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu, Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży a obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z Psychologii Sportu w nurcie sportu pozytywnego na SWPS. Jako trener mentalny pracuje głównie z młodymi sportowcami oraz rodzicami zawodników.
,,Praca w sporcie to nie tylko trenowanie umiejętności technicznych, taktycznych czy motorycznych. To również równoległa praca nad umiejętnościami mentalnymi, które jak każde umiejętności poprzez systematyczną pracą można wytrenować i wzmacniać. W dzieciach trzeba dostrzegać przede wszystkim ich ogromny potencjał. Poprzez trening mentalny i odpowiednie narzędzia, jako psycholog wskazuję zawodnikom kierunek do odkrywania samych siebie. Wspieram ich w nich umiejętności radzenia sobie z porażkami, słabszymi dniami, skupienia się i koncentracji na konkretnym zadaniu. Uczę bycia tu i teraz, w danej chwili. Wzmacniam ich mocne i podciągam słabe strony, by ufali sobie i realizowali cele z pełną energią. Wierzę, że szczęśliwe dziecko, to spełniony rodzic i zmotywowany do pracy trener – ten trójkąt jest gwarancją sukcesu"

Beata Cieślińska

DIETETYK SPORTOWY

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka na SGGW oraz Dietetyki w chorobach wewnętrznych i metabolicznych na WUM.
Prowadzi warsztaty dla osób aktywnych fizycznie: dzieci, młodzieży i ich opiekunów oraz seniorów. Współpracuje indywidualnie z zawodnikami i pomaga im na każdym etapie ich sportowego rozwoju. 
"Pomagam sportowcom stawać się najlepszą wersją siebie.
Moją główną misją jest zwiększanie świadomości na temat wpływu żywienia na zdrowie, samopoczucie i wydolność psychofizyczną.
Sport to moja pasja. Wiem, jak dietą można wpływać na wydolność fizyczną i poprawiać wyniki sportowe, i chętnie dzielę się tą wiedza z innymi :)"
Prywatnie – aktywna fizycznie mama

Zapisz się do klubu RK Athletics