Zespół RK Athletics

Będą Cię prowadzić do świetnej formy i sukcesów.

Poznaj nas

Chętnie opowiemy Ci o sobie i o naszych treningach.

Skontaktuj się z nami

Robert Korzeniowski

Koordynator metodyczny wszystkich grup treningowych

Czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny świata i dwukrotny mistrz Europy w chodzie sportowym. Absolwent kierunku nauczycielskiego i specjalizacji trenerskiej AWF Katowice. Z sukcesami na miarę medali Mistrzostw Świata i Europy prowadził w latach 2004-2009 zawodników z Polski, Irlandii, Hiszpanii i Rosji
,, Zapraszam do mojego ukochanego do świata lekkiej atletyki jak najszersze grono młodzieży , która na dworze Królowej Sportu zawsze znajdzie swoje ulubione konkurencje na miarę marzeń i osobistego potencjału. Naszą trenerską rolą jest szlifowanie sportowych diamentów i wychowanie młodzieży w duchu fair play."

Grzegorz Gajdus

Trener Koordynator Grup Dziecięcych i młodzieżowych oraz trener Grupy Specjalistycznej BIEGI ŚREDNIE I DŁUGIE

Trener klasy Mistrzowskiej. Zawodnik w latach 1980-2006r. W tym czasie uzyskał tytuły m.in. Mistrza Polski w biegach na bieżni, w biegach przełajowych oraz biegach ulicznych w kategoriach wiekowych Junior- Młodzieżowiec i Senior. Brał udział w IO, MŚ, ME i Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Od 1992 roku specjalizuje się w konkurencji Maraton, w której przez 12 lat był w czołówce najlepszych na Świecie, a przez 10 lat rekordzistą Polski na tym dystansie z wynikiem 2:09:23. Kolejny rekord został poprawiony przez jego wychowanka.
0d 2005 pracował jako trener koordynator w Klubie Wojskowym WKS Grunwald Poznań z sukcesami trenowanych przeze niego zawodników. Od 2007 roku współpracuje z Polskim Związkiem Lekkoatletyki z nominacjami m.in. jako Trener ME, MŚ czy Kadry Olimpijskiej Pekin 2008r.
Po karierze zawodniczo trenerskiej i współpracy z trenerami PZLA zdobył doświadczenie teoretyczno-praktyczne z zawodnikami elity biegów długich oraz zawodnikami młodzik, junior i młodzieżowiec. Podczas swojej pracy przeprowadzał szkolenia zawodników w najlepszych ośrodkach szkoleniowych na Świecie. W tej chwili jego misją jest przekazanie pasji do lekkoatletyki i promowanie zdrowego trybu życia od dziecka po osoby dorosłe.

Mieszko Łyp

Trener Grupy MASTERS CHÓD SPORTOWY

Absolwent AWF w Warszawie. Medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym w kategorii junior i młodzieżowiec. Jego hobby to literatura współczesna.
,,Kieruję treningiem chodziarzy, którzy walking odkrywają już jako dorośli i wybierają go najczęściej jako główną formę swojej aktywności. Pomagam moim zawodnikom w odkrywaniu własnych możliwości i uczę ich też zasad samodzielnego trenowania. Jako były zawodnik lubię też po prostu poczuć atmosferę grupy treningowej"

Joanna Stelmaszczyk

Trener Grupy Specjalistycznej SPRINTY, PRZEDŁUZONE SPRINTY i SKOKI

Studentka warszawskiej AWF, Instruktor Lekkiej Atletyki, Instruktor pływania, ratownik WOPR, wychowawca kolonijny. Czynnie trenująca zawodniczka w klubie lekkoatletycznym SSA Legia 1926, specjalizuje się w sprincie.
"Akademia Wychowania Fizycznego umożliwiła mi rozwój w zakresie pracy o charakterze pedagogicznym. Dzięki uzyskanej licencji instruktorskiej chciałabym realizować się w zakresie tej dyscypliny w roli trenera Lekkiej Atletyki. Największą motywacją w pracy jest dla mnie widoczny rozwój podopiecznych oraz rozwijanie ich pasji sportowych"

Nina Młodzińska

Trener Grupy DZIECI MŁODSZYCH U10 w lokalizacjach URSYNÓW Koncertowa 8 oraz Na Uboczu 3

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Instruktorka Lekkiej Atletyki oraz Fitnessu. Zaangażowana szczególnie w biegi długodystansowe, w których sama czynnie bierze udział. W klubie jest odpowiedzialna za treningi dla najmłodszych.
„Zależy mi, aby młodzi zawodnicy czerpali radość, satysfakcje oraz nowe umiejętności podczas treningów. Lekkoatletyka daje możliwość wypróbowania różnych dyscyplin, dzięki czemu dzieci mogą się wszechstronnie rozwijać, co w przyszłości na pewno zaprocentuje.”

Damian Raczyło

Trener Grupy DZIECI STARSZYCH U12/U14 w lokalizacjach URSYNÓW Koncertowa 8 oraz Na Uboczu 3

Student AWF Warszawa, biegacz średniodystansowy z 7 letnim stażem, obecnie zawodnik klubu AZS AWF Warszawa. Oprócz biegów średniodystansowych, uwielbiam również biegi przez płotki, z którymi miałem krótki „epizod”. Największe osiągnięcia to brązowy medal w biegu na 110m przez płotki i 5 miejsce w biegu na 300m przez płotki w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików. Moją drugą pasją jest gra w siatkówkę.
"W mojej pracy największą satysfakcję daje mi radość i postępy moich podopiecznych. Widok tego z jaką pasją uprawiają ten piękny sport, z jaką determinacją startują w zawodach i uczą się nowych elementów, motywuje mnie do dalszej pracy i rozwoju osobistego. W naszych treningach stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę oraz rozwijanie pozytywnych, wzajemnych relacji. Jako trener grupy dzieci, stawiających swoje pierwsze kroki w lekkiej atletyce, czuję się również odpowiedzialny za ukształtowanie w nich prawidłowych nawyków ruchowych, co będzie niezwykle ważne w kolejnych etapach szkolenia."

Katarzyna Mróz

Trener Grupy DZIECI STARSZYCH U14 w lokalizacji PRAGA POŁUDNIE oraz Grupy Młodzieżowej U14/U16/U18 URSYNÓW Na Uboczu 3

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Instruktor Lekkiej Atletyki, Instruktor Pływania, Ratownik wodny, wychowawca oraz kierownik kolonijny.
Czynnie trenująca zawodniczka biegów sprinterskich. Ostatnie osiągnięcie- brązowy medal podczas Mistrzostw Polski sztafet- sztafeta 4x200m. Bardzo łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Łączę pasję z pracą.
"Podczas zajęć stawiam na indywidualne dopasowanie ćwiczeń i obciążeń do danego zawodnika. Najbardziej w pracy lubię uśmiech na twarzy dzieci i postęp, który wykonują."

Marta Lemieszewska

Trener Grupy DZIECI młodszych U10 w lokalizacji Wawer oraz Grupy Specjalistycznej RZUTY

Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktorka lekkiej atletyki oraz Nordic Walking. Była zawodniczką AKL Ursynów i AZS-AWF Warszawa. Specjalizowała się głównie w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, ale także próbowała rzucać młotem i oszczepem. Największe osiągnięcie to złoty medal Mistrzostw Polski AZS Juniorów w rzucie dyskiem oraz srebrne Medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
„Moim marzeniem jest wychowanie w przyszłości zawodnika, który zostanie medalistą olimpijskim. W swojej pracy jako instruktor stawiam na to, aby rozwijać zawodników wszechstronnie. Motywacją do prowadzenia zajęć jest poprawa motoryczności oraz ich uśmiech na twarzy. Moimi zainteresowaniami jest rekreacja, fizjoterapia oraz psychologia sportu.”

Iwona Wicha

Trener Grup Dziecięcych i Młodzieżowych w lokalizacji IZABELIN

Absolwentka SGGW w Warszawie. Kierunek: Technologia Żywności i Żywienia Człowieka. Specjalizacja: Dietetyka i Nauki Konsumenckie. Od 2008 roku również Instruktor Lekkiej Atletyki i Biegów na Orientację. Pasję do żywienia człowieka i sportu połączyła przez napisanie pracy naukowej pod tytułem: „Aktywność fizyczna w profilaktyce i leczeniu chorób dietozależnych”. Swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystuje prowadząc treningi i zajęcia na terenie Warszawy i okolic. Mistrzyni Europy Juniorów w sprinterskim biegu na orientację w 2003 r. (Słowacja) i w 2004 r. (Austria) oraz brązowa medalistka w 2005r. (Czechy). Multi medalistka Mistrzostw Polski w biegach na orientację. Vicemistrzyni Europy w bieganiu po schodach w 2016r. (Warszawa) oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegach przełajowych z roku 2019 (Olszyna). W swojej pracy trenerskiej pragnę tchnąć w dzieci pasję do sportu a szczególnie do lekkiej atletyki. Dzięki pasji jesteśmy w stanie przekraczać swoje granice, czerpać nieustanie radość ze sportu i spełniać swoje marzenia. I tak przez pasję, zabawę i sport do sukcesów i zdrowego stylu życia.

Bartosz Sroka

Trener Grupy DZIECI STARSZYCH U12/U14 w lokalizacjach URSYNÓW oraz IZABELIN

Z wykształcenia i zawodu, informatyk – programista. Z zamiłowania lekkoatleta, całe życie związany ze sportem. Swoją przygodę zaczynał w 1998 roku w Juvenii Głuchołazy, wyselekcjonowany z biegów przełajowych. Sprinter/płotkarz, który biegał wszystko od 100m do 3km z przeszkodami. Wielokrotny medalista mistrzostw Województwa Opolskiego, uczestnik Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Przez całe studia reprezentował barwy AZS WAT zdobywając medale Akademickich Mistrzostw Polski. Dla mnie lekkoatletyka - to dobra energia. Chciałbym, żeby nasi klubowicze i ich rodzice poczuli to samo !

Katarzyna Ślusarczyk

Trener Grup Dziecięcych i Młodzieżowych w lokalizacji IZABELIN

Lekkoatletka z 20-letnim stażem, specjalizująca się w biegach średnich i w biegu przez płotki. W trakcie swojej kariery reprezentowała barwy ZTE Radom, AKL Ursynów i OKS Start Otwock. W wieku juniora była członkiem Kadry Narodowej Juniorów. „Ze sportem związana jestem od najmłodszych lat i cieszę się, że poznałam niesamowitych szkoleniowców. Pokazali mi czym jest pasja do lekkiej atletyki i wszechstronny rozwój sportowy. Chciałabym to samo przekazać swoim zawodnikom. Główny nacisk kładę na prawidłowe nawyki ruchowe i świadomość swojego ciała. Trening ma być przyjemnością, okazją do poznania różnych ćwiczeń oraz spotkaniem z grupą rówieśników.”

Marek Jendrych

Trener Grupy MŁODZIEŻ U14/U16 w lokalizacji WAWER

Absolwent AWF Warszawa. Dyplomowany Trener Lekkiej Atletyki. Związany z wyczynowym sportem od 2002 roku. W okresie studiów wielokrotnie zdobywał medale Akademickich Mistrzostw Polski na dystansach 800, 1500, sztafecie 4x400m i biegach przełajowych. Regularnie startował w Mistrzostwach Polski Seniorów, a od kilku lat z powodzeniem w kategoriach weterańskich. Od 2012 roku pasją do sportu próbuję zarazić kolejne pokolenia lekkoatletów.
"Nie każdy może być mistrzem. Dla mnie jako trenera najważniejszy jest progres sportowy, pozostawienie prawidłowych nawyków ruchowych oraz nauka działania w grupie."

Irina Koval

Trener Grup DZIECI MŁODSZYCH w lokalizacji Ursynów Na Uboczu 3 oraz DZIECI ŚREDNICH w lokalizacji MOKOTÓW

Irina przyjechała do nas z Ukrainy, dokładnie z Doniecka.
Aktualnie Irina jest aktywnym sportowcem specjalizującym się w chodzie sportowym.
Wielokrotna medalista Ukrainy oraz uczestniczka startów międzynarodowych w chodzie na 10 i 20 km.
Od 2020 roku pracujowała jako trener lekkiej atletyki i ogólnego treningu fizycznego we Lwowie. Specjalizuje się w korygowaniu i wzmacnianiu stopy oraz postawy ciała u dzieci.

Aleksandra Pogorzelska

PSYCHOLOG SPORTOWY

Pedagog i certyfikowany Trener Mentalny. Absolwentka studiów podyplomowych z Psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu, Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży a obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z Psychologii Sportu w nurcie sportu pozytywnego na SWPS. Jako trener mentalny pracuje głównie z młodymi sportowcami oraz rodzicami zawodników.
,,Praca w sporcie to nie tylko trenowanie umiejętności technicznych, taktycznych czy motorycznych. To również równoległa praca nad umiejętnościami mentalnymi, które jak każde umiejętności poprzez systematyczną pracą można wytrenować i wzmacniać. W dzieciach trzeba dostrzegać przede wszystkim ich ogromny potencjał. Poprzez trening mentalny i odpowiednie narzędzia, jako psycholog wskazuję zawodnikom kierunek do odkrywania samych siebie. Wspieram ich w nich umiejętności radzenia sobie z porażkami, słabszymi dniami, skupienia się i koncentracji na konkretnym zadaniu. Uczę bycia tu i teraz, w danej chwili. Wzmacniam ich mocne i podciągam słabe strony, by ufali sobie i realizowali cele z pełną energią. Wierzę, że szczęśliwe dziecko, to spełniony rodzic i zmotywowany do pracy trener – ten trójkąt jest gwarancją sukcesu"

Beata Cieślińska

DIETETYK SPORTOWY

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka na SGGW oraz Dietetyki w chorobach wewnętrznych i metabolicznych na WUM.
Prowadzi warsztaty dla osób aktywnych fizycznie: dzieci, młodzieży i ich opiekunów oraz seniorów. Współpracuje indywidualnie z zawodnikami i pomaga im na każdym etapie ich sportowego rozwoju. 
"Pomagam sportowcom stawać się najlepszą wersją siebie.
Moją główną misją jest zwiększanie świadomości na temat wpływu żywienia na zdrowie, samopoczucie i wydolność psychofizyczną.
Sport to moja pasja. Wiem, jak dietą można wpływać na wydolność fizyczną i poprawiać wyniki sportowe, i chętnie dzielę się tą wiedza z innymi :)"
Prywatnie – aktywna fizycznie mama

Zapisz się do klubu RK Athletics