Zespół RK Athletics

Będą Cię prowadzić do świetnej formy i sukcesów.

Poznaj nas

Chętnie opowiemy Ci o sobie i o naszych treningach.

Skontaktuj się z nami

Robert Korzeniowski

Koordynator metodyczny wszystkich grup treningowych

Czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny świata i dwukrotny mistrz Europy w chodzie sportowym. Absolwent kierunku nauczycielskiego i specjalizacji trenerskiej AWF Katowice. Z sukcesami na miarę medali Mistrzostw Świata i Europy prowadził w latach 2004-2009 zawodników z Polski, Irlandii, Hiszpanii i Rosji
,, Zapraszam do mojego ukochanego do świata lekkiej atletyki jak najszersze grono młodzieży , która na dworze Królowej Sportu zawsze znajdzie swoje ulubione konkurencje na miarę marzeń i osobistego potencjału. Naszą trenerską rolą jest szlifowanie sportowych diamentów i wychowanie młodzieży w duchu fair play."

Grzegorz Gajdus

Trener Koordynator Grup Dziecięcych i młodzieżowych oraz trener Grupy PRO BIEGI ŚREDNIE I DŁUGIE

Trener klasy Mistrzowskiej. Zawodnik w latach 1980-2006r. W tym czasie uzyskał tytuły m.in. Mistrza Polski w biegach na bieżni, w biegach przełajowych oraz biegach ulicznych w kategoriach wiekowych Junior- Młodzieżowiec i Senior. Brał udział w IO, MŚ, ME i Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Od 1992 roku specjalizuje się w konkurencji Maraton, w której przez 12 lat był w czołówce najlepszych na Świecie, a przez 10 lat rekordzistą Polski na tym dystansie z wynikiem 2:09:23. Kolejny rekord został poprawiony przez jego wychowanka.
0d 2005 pracował jako trener koordynator w Klubie Wojskowym WKS Grunwald Poznań z sukcesami trenowanych przeze niego zawodników. Od 2007 roku współpracuje z Polskim Związkiem Lekkoatletyki z nominacjami m.in. jako Trener ME, MŚ czy Kadry Olimpijskiej Pekin 2008r.
Po karierze zawodniczo trenerskiej i współpracy z trenerami PZLA zdobył doświadczenie teoretyczno-praktyczne z zawodnikami elity biegów długich oraz zawodnikami młodzik, junior i młodzieżowiec. Podczas swojej pracy przeprowadzał szkolenia zawodników w najlepszych ośrodkach szkoleniowych na Świecie. W tej chwili jego misją jest przekazanie pasji do lekkoatletyki i promowanie zdrowego trybu życia od dziecka po osoby dorosłe.

Lokalizacje treningowe Trenera Grzegorza to:
- URSYNÓW ul. NA UBOCZU 9 SP 405
- OCHOTA STADION Skra

Andrzej Chyliński

Trener Grupy MASTERS w Chodzie Sportowym

Instruktor lekkiej atletyki, chodziarz, dziennikarz.
Olimpijczyk z Atlanty w barwach USA – 26. miejsce w chodzie na 50 km, halowy mistrz Polski, wielokrotny medalista mistrzostwa USA na dystansach od 5 km do 50 km.
Dziś trenuje młodzież w wieku od 10 lat do 60+. Jego zawodnicy zdobywają medale mistrzostw kraju a także mistrzostw świata we wszystkich kategoriach wiekowych. Ale dla niego nie wyniki są najważniejsze, a przyjemność z uprawia sportu. Każdemu rozpoczynającemu przygodę z chodem sportowym mówi, że w tym sporcie najważniejszy jest uśmiech.

Mieszko Łyp

Trener Grupy MASTERS w Chodzie Sportowym

Absolwent AWF w Warszawie. Medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym w kategorii junior i młodzieżowiec. Jego hobby to literatura współczesna.
,,Kieruję treningiem chodziarzy, którzy walking odkrywają już jako dorośli i wybierają go najczęściej jako główną formę swojej aktywności. Pomagam moim zawodnikom w odkrywaniu własnych możliwości i uczę ich też zasad samodzielnego trenowania. Jako były zawodnik lubię też po prostu poczuć atmosferę grupy treningowej"

Lokalizacje treningowe Trenera Mieszko to:
- OCHOTA STADION Skra

Joanna Stelmaszczyk

Trener Młodzieżowej Grupy Specjalistycznej SPRINTY i SKOKI

Studentka warszawskiej AWF, Instruktor Lekkiej Atletyki, Instruktor pływania, ratownik WOPR, wychowawca kolonijny. Czynnie trenująca zawodniczka w klubie lekkoatletycznym SSA Legia 1926, specjalizuje się w sprincie.
"Akademia Wychowania Fizycznego umożliwiła mi rozwój w zakresie pracy o charakterze pedagogicznym. Dzięki uzyskanej licencji instruktorskiej chciałabym realizować się w zakresie tej dyscypliny w roli trenera Lekkiej Atletyki. Największą motywacją w pracy jest dla mnie widoczny rozwój podopiecznych oraz rozwijanie ich pasji sportowych"

Lokalizacje treningowe Trenerki Joanny to:
- OCHOTA STADION Skra
- PRAGA PŁD. HALA SIENNICKA

Nina Młodzińska

Trenerka Grup U10 / U12 / U14 / U16

Absolwentka AWF Warszawa ze specjalizacją trenera przygotowania motorycznego, instruktorka lekkiej atletyki i wychowawca kolonijny.
Od niedawna zawodniczka biegów przeszkodowych OCR, a wcześniej biegów długodystansowych bez przeszkód :)

W klubie RK Athletics od ponad 2 lat prowadzę treningi dla najmłodszych i wprowadzam ich w piękną lekkoatletyczną przygodę. Na tym etapie najważniejszy jest rozwój wszechstronny, a lekkoatletyka poprzez szeroki wachlarz swoich konkurencji daje możliwość rozwoju każdej zdolności motorycznej. W pracy najbardziej cenię sobie zaangażowanie moich zawodników oraz szczerą radość z treningów :)

Lokalizacje treningowe Trenerki Niny to:
- URSYNÓW ul. KONCERTOWA 8 SP 303
- IZABELIN ul. 3 maja 49 SP

Damian Raczyło

Trener Grupy zaawansowanej U14 / U16

Absolwent AWF Warszawa, w przeszłości biegacz na średnich dystansach. Oprócz biegów średniodystansowych, uwielbiam również biegi przez płotki, z którymi miałem krótki „epizod”. Największe osiągnięcia to brązowy medal w biegu na 110m przez płotki i 5 miejsce w biegu na 300m przez płotki w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików. Moją drugą pasją jest gra w siatkówkę.
"W mojej pracy największą satysfakcję daje mi radość i postępy moich podopiecznych. Widok tego z jaką pasją uprawiają ten piękny sport, z jaką determinacją startują w zawodach i uczą się nowych elementów, motywuje mnie do dalszej pracy i rozwoju osobistego. W naszych treningach stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę oraz rozwijanie pozytywnych, wzajemnych relacji."

Lokalizacje treningowe Trenera Damiana to:
- URSYNÓW ul. KONCERTOWA 8 SP 303
- URSYNÓW ul. NA UBOCZU 9 SP 405
- MOKOTOW XXLO ul. WIKTORSKA 99

Iwona Wicha

Trenerka Grup U10 / U12 / U14 / U16

Nazywam się Iwona i żyję z pasją. Mam głowę pełną pomysłów, dlatego na treningu nie jeden raz zobaczysz jak sercem jestem z Wami a głowa planuje kolejny krok. Aktywnie spędzam czas zarówno w pracy jak i poza nią prowadząc treningi indywidualne i grupowe, a w rodzinnym klubie RK Athletics dbam o to by młodzi sportowcy pokochali sport tak samo jak ja. Zarażam pasją gdyż "Życie z Pasją" to ja i całym sercem angażuje się w to co robię.

Lokalizacje treningowe Trenerki Iwony to:
- IZABELIN ul. 3 maja 49 SP

Bartosz Sroka

Trener Grup U10 / U12 / U14 / U16

Z wykształcenia i zawodu, informatyk – programista. Z zamiłowania lekkoatleta, całe życie związany ze sportem. Swoją przygodę zaczynał w 1998 roku w Juvenii Głuchołazy, wyselekcjonowany z biegów przełajowych. Sprinter/płotkarz, który biegał wszystko od 100m do 3km z przeszkodami. Wielokrotny medalista mistrzostw Województwa Opolskiego, uczestnik Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Przez całe studia reprezentował barwy AZS WAT zdobywając medale Akademickich Mistrzostw Polski. Dla mnie lekkoatletyka - to dobra energia. Chciałbym, żeby nasi klubowicze i ich rodzice poczuli to samo !

Lokalizacje treningowe Trenera Bartosza to:
- IZABELIN ul. 3 maja 49 SP
- URSYNÓW ul. KONCERTOWA 8 SP 303

Marek Jendrych

Trener

Absolwent AWF Warszawa. Dyplomowany Trener Lekkiej Atletyki. Związany z wyczynowym sportem od 2002 roku. W okresie studiów wielokrotnie zdobywał medale Akademickich Mistrzostw Polski na dystansach 800, 1500, sztafecie 4x400m i biegach przełajowych. Regularnie startował w Mistrzostwach Polski Seniorów, a od kilku lat z powodzeniem w kategoriach weterańskich. Od 2012 roku pasją do sportu próbuję zarazić kolejne pokolenia lekkoatletów.
"Nie każdy może być mistrzem. Dla mnie jako trenera najważniejszy jest progres sportowy, pozostawienie prawidłowych nawyków ruchowych oraz nauka działania w grupie."

Lokalizacje treningowe Trenera Marka to:
- WAWER, ul. Starego Doktora OSIR Syrenka

Irina Koval

Trenerka Grup zaawansowanych Chodu Sportowego U14 / U16 / U18

Irina przyjechała do nas z Ukrainy, dokładnie z Doniecka.
Aktualnie Irina jest aktywnym sportowcem specjalizującym się w chodzie sportowym.
Wielokrotna medalista Ukrainy oraz uczestniczka startów międzynarodowych w chodzie na 10 i 20 km.
Od 2020 roku pracowała jako trener lekkiej atletyki i ogólnego treningu fizycznego we Lwowie. Specjalizuje się w korygowaniu i wzmacnianiu stopy oraz postawy ciała u dzieci.

Lokalizacje treningowe Trenerki Iriny to:
- URSYNÓW ul. KONCERTOWA 8 SP 303
- MOKOTÓW XXLO ul. WIKTORSKA 99
- OCHOTA STADION Skra

Daniel Chrobot

Trener Grup U10 / U12 / U14

Absolwent kierunku wychowanie fizyczne AWF w Warszawie oraz student V roku fizjoterapii Warszawskiej Akademii Medycznej, trener przygotowania motorycznego, a także certyfikowany instruktor lekkiej atletyki. Przygotowuje plany treningowe dla osób dorosłych biegających na dystansach 5 km, 10 km oraz w półmaratonach. Zajmuje się również przygotowaniem lekkoatletycznym dzieci i młodzieży.

Z pozornie zwykłej aktywności zrodziła się wielka pasja.

Od 2019 roku instruktor gier i zabaw ruchowych dla dzieci i młodzieży, uczestnik wielu biegów ulicznych, na terenie całej Polski, na dystansach 5, 10 km oraz półmaratonów, zawodnik klubu AZS AWF Warszawa. Poprzez miłość do sportu zachęca innych do podejmowania regularnej aktywności fizycznej i pokazuje, że trening biegowy wcale nie musi być ciężki i nudny!

Lokalizacje treningowe Trenera Daniela to:
- WAWER, ul. Starego Doktora OSIR Syrenka
- URSYNÓW ul. Małcużyńskiego 4, SP 336
- URSYNÓW ul. KONCERTOWA 8 SP 303

Marcelina Drozdek

Trenerka Grup U10 / U12 / U14 oraz grupy MASTERS w Chodzie Sportowym

Mam na imię Marcelina, ale mówią na mnie Cysia.
W życiu kieruję się podejściem: z zaangażowaniem i sercem, albo wcale. W Lekkiej Atletyce jestem od dziesięciu lat. Zanim zaczęłam pracę jako Trenerka byłam zawodniczką, więc znam obie strony medalu. Specjalizowałam się w chodzie sportowym przemierzając ogrom kilometrów w pogoni za marzeniami. Obecnie biegam po górach zdobywając szczyty własnych możliwości, a w RK Athletics chcę pomagać robić to swoim podopiecznym. W relacjach międzyludzkich kieruję się autentycznością i otwartością. Za misję obrałam sobie chęć dzielenia się miłością do sportu oraz pomoc w realizacji osobistych założeń.

IG: @marcysiadrozdek

Lokalizacje treningowe Trenerki Marceliny to:
- URSYNÓW ul. KONCERTOWA 8 SP 303
- URSYNÓW ul. NA UBOCZU 9 SP 405
- URSYNÓW ul. Malcuzynskiego 4, SP 336

Mariusz Rokita

Trener Grupy U12 / U14 / U16 / U18

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku wychowania fizyczne. Licencjonowany instruktor PZLA. Dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego. Wychowawca z 16 letnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą.

Prelegent i szkoleniowiec kadr pedagogicznych z zakresu innowacyjnych metod prowadzenia zajęć wychowania fizycznego na terenie Polski przy współpracy WCIES i grupą wydawniczą SEMANTIKA. Od dziecka związany z wyczynowym sportem. Ponadto trener przygotowania motorycznego dzieci, młodzieży oraz dorosłych, masażysta w zakresie masażu klasycznego, odchudzającego i sportowego. Publicysta wielu branżowych artykułów oraz publikacji o tematyce sportowej. Współorganizator wydarzeń sportowych na terenie Warszawy i projektów międzynarodowych popularyzujących aktywny styl życia.

Mariusz ma ogromną potrzebę ciągłego doskonalenia i systematycznego zdobywania wiedzy również w zakresie prewencji urazów sportowych. Sport jest jego życiową pasją, ale bezpieczeństwo i zdrowie swoich podopiecznych jest dla niego najważniejsze.

Lokalizacje treningowe Trenera Mariusza to:
- WAWER, ul. Starego Doktora OSIR Syrenka

Aleksandra Pogorzelska

PSYCHOLOG SPORTOWY

Pedagog i certyfikowany Trener Mentalny. Absolwentka studiów podyplomowych z Psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu, Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży a obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z Psychologii Sportu w nurcie sportu pozytywnego na SWPS. Jako trener mentalny pracuje głównie z młodymi sportowcami oraz rodzicami zawodników.
,,Praca w sporcie to nie tylko trenowanie umiejętności technicznych, taktycznych czy motorycznych. To również równoległa praca nad umiejętnościami mentalnymi, które jak każde umiejętności poprzez systematyczną pracą można wytrenować i wzmacniać. W dzieciach trzeba dostrzegać przede wszystkim ich ogromny potencjał. Poprzez trening mentalny i odpowiednie narzędzia, jako psycholog wskazuję zawodnikom kierunek do odkrywania samych siebie. Wspieram ich w nich umiejętności radzenia sobie z porażkami, słabszymi dniami, skupienia się i koncentracji na konkretnym zadaniu. Uczę bycia tu i teraz, w danej chwili. Wzmacniam ich mocne i podciągam słabe strony, by ufali sobie i realizowali cele z pełną energią. Wierzę, że szczęśliwe dziecko, to spełniony rodzic i zmotywowany do pracy trener – ten trójkąt jest gwarancją sukcesu"

Beata Cieślińska

DIETETYK SPORTOWY

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka na SGGW oraz Dietetyki w chorobach wewnętrznych i metabolicznych na WUM.
Prowadzi warsztaty dla osób aktywnych fizycznie: dzieci, młodzieży i ich opiekunów oraz seniorów. Współpracuje indywidualnie z zawodnikami i pomaga im na każdym etapie ich sportowego rozwoju. 
"Pomagam sportowcom stawać się najlepszą wersją siebie.
Moją główną misją jest zwiększanie świadomości na temat wpływu żywienia na zdrowie, samopoczucie i wydolność psychofizyczną.
Sport to moja pasja. Wiem, jak dietą można wpływać na wydolność fizyczną i poprawiać wyniki sportowe, i chętnie dzielę się tą wiedza z innymi :)"
Prywatnie – aktywna fizycznie mama

Angelika Mika Korzeniowska

ADMINISTRACJA, KOMUNIKACJA i PROJEKTY GRAFICZNE

Nazywam się Angelika ale lubię używać mojego DJ’skiego imienia Mika Moods. Na codzień podróżuje w etniczno elektronicznych dźwiękach, a w rodzinnym klubie RK Athletics dbam o to by administracyjne sprawy szły zgodnie z rytmem.

Zanim zajęłam się muzyką, ukończyłam Akademię Sztuk Pieknych w Łodzi z wyróżnieniem, więc komponowanie wizualne również nie jest mi obce i wykorzystuje te umiejętności przy różnych klubowych wydarzeniach.

IG: mika_moods

Zapisz się do klubu RK Athletics