Zespół RK Athletics

Będą Cię prowadzić do świetnej formy i sukcesów.

Poznaj nas

Chętnie opowiemy Ci o sobie i o naszych treningach.

Skontaktuj się z nami

Robert Korzeniowski

Koordynator metodyczny wszystkich grup treningowych

Czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny świata i dwukrotny mistrz Europy w chodzie sportowym. Absolwent kierunku nauczycielskiego i specjalizacji trenerskiej AWF Katowice. Z sukcesami na miarę medali Mistrzostw
Świata i Europy prowadziła w latach 2004-2009 zawodników z Polski , Irlandii, Hiszpanii i Rosji
,, Zapraszam do mojego ukochanego do świata lekkiej atletyki jak najszersze grono młodzieży , która na dworze Królowej Sportu zawsze znajdzie swoje ulubione konkurencje na miarę marzeń i osobistego potencjału. Naszą trenerską rolą jest szlifowanie sportowych diamentów i wychowanie młodzieży w duchu fair play."

Mieszko Łyp

PRAGA POŁUDNIE - trener grupy WALKING DOROŚLI

Absolwent AWF w Warszawie. Medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym w kategorii junior i młodzieżowiec. Jego hobby to literatura współczesna.
,,Kieruję treningiem chodziarzy, którzy walking odkrywają już jako dorośli i wybierają go najczęściej jako główną formę swojej aktywności. Pomagam moim zawodnikom w odkrywaniu własnych możliwości i uczę ich też zasad samodzielnego trenowania. Jako były zawodnik lubię też po prostu poczuć atmosferę grupy treningowej"

Barbara Urzędowicz

MOKOTÓW - trener grupy WALKING dorośli

Absolwentka warszawskiej AWF oraz Instytutu Żywności i Żywienia, nauczyciel WF i specjalistka przygotowania motorycznego, Wychowawca kolonijny, Animator czasu wolnego, trener personalny, Instruktor Fitness, Instruktor narciarstwa zjazdowego. Była zawodniczką SKS Start Łódź, AZS AWF Warszawa. Specjalizowała się w biegach na 400 ppł, , ale biegała też na średnich dystansach.
"Przygotowuję i ukierunkowuję młodzież na wszystkie dyscypliny lekkiej atletyki. Trenuję ogólnorozwojowo, u każdego zawodnika potrafię dostrzec pozytywne cechy, którymi się charakteryzuje, wyłapuję błędy, pracuję nad techniką, a także skupiam się indywidualnie na cechach motorycznych"

Agnieszka Wiszniewska

PRAGA PŁD - trener grupy DZIECI ŚREDNICH

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest nauczycielką w szkole i na przedszkolu. Była zawodniczka biegu na 400m przez płotki. Trenerka lekkiej atletyki i instruktorka korektywy. W wolnej chwili lubi pobiegać lub pograć na komputerze, jej pasją są motocykle.
„Wprowadzam młodych zawodników do świata lekkoatletyki. Zależy mi by od najmłodszych lat dziecko zażywało jak najwięcej ruchu, zdobywało nowe umiejętności i przede wszystkim miało radość z uprawiania sportu. Jeśli pokażesz dziecku, że sport jest fajny będzie mu towarzyszył przez całe życie"

Martyna Sieczkowska

URSYNÓW - trener grupy MŁODZIEŻOWEJ

Lekkoatletka z 12 letnim stażem, specjalizująca się w skoku wzwyż. Swoją przygodę zaczęła w klubie sportowym MLKL Płock, ale reprezentowała także kluby: WLKS Siedlce oraz AZS AWF Biała Podlaska. Największe osiągnięcie to srebrny medal na Mistrzostwach Polski LZS zdobyty w Słubicach.
"Cieszę się, że mogę wciąż robić to co jest moją pasją lecz tym razem będąc po drugiej stronie lustra. Możliwość przekazania zdobytej przez lata wiedzy daje mi dużą satysfakcję a widoczne sukcesy podopiecznych są dodatkową motywacją do pracy. Poza sportem uwielbiam też podróże. Poznawanie nowych miejsc jest czymś w rodzaju odkrywania wielkiej tajemnicy. Podróże pozwalają mi nie tylko poznać inne piękne miejsca ale również poznać samą siebie."

Joanna Stelmaszczyk

PRAGA POŁUDNIE - trener grupy MŁODZIEŻOWEJ

Studentka warszawskiej AWF, Instruktor Lekkiej Atletyki, Instruktor pływania, ratownik WOPR, wychowawca kolonijny. Czynnie trenująca zawodniczka w klubie lekkoatletycznym SSA Legia 1926, specjalizuje się w sprincie.
"Akademia Wychowania Fizycznego umożliwiła mi rozwój w zakresie pracy o charakterze pedagogicznym. Dzięki uzyskanej licencji instruktorskiej chciałabym realizować się w zakresie tej dyscypliny w roli trenera Lekkiej Atletyki. Największą motywacją w pracy jest dla mnie widoczny rozwój podopiecznych oraz rozwijanie ich pasji sportowych"

Dagmara Makarewicz

URSYNÓW/ WAWER - trener grupy DZIECI MŁODSZYCH

Absolwentka AWF Warszawa kierunek wychowanie fizyczne, fizjoterapeutka. Instruktorka fitness, lekkoatletyki oraz snowboardu. W latach 2009 -2014 zawodniczka w klubie AZS-AWF Warszawa. Najlepszy wynik 100 m to 13,54. Zdobywczyni złotego medalu na Mistrzostwach Warszawy Juniorów w biegu na 400 m przez płotki.
"Jestem trenerką z pasji. Łatwo nawiązuje kontakty, jestem pozytywna i lubię rozwijać sportowo swoich podopiecznych. Dla mnie sukces moich zawodników jest też moją nagrodą. Moim hobby jest sport, fizjoterapia, zdrowy styl życia, dbanie o prawidłowy rozwój, relaksacja"

Dominika Kalinowska

MOKOTÓW - trener grupy DZIECI ŚREDNICH

Instruktor lekkiej atletyki, Trener Personalny, Instruktor Dietetyki i suplementacji. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz SGGW. W latach 2005-2011 specjalizowała się w przedłużonym sprincie. Najważniejsze osiągnięcia to medale Mistrzostw Polski w kategoriach Młodzieżowych w sztafecie 4x400m w latach 2007-2012;4 miejsce w biegu na 400m w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2010 roku. Medale Akademickich Mistrzostw Mazowsza w biegu na 200m, 400m oraz w rzucie dyskiem. Rekordy życiowe: 400m - 56:61; 800m - 2:11.58; 5km- 19.43.
"Jestem trenerem, ponieważ chciałabym wychować medalistów Mistrzostw Polski w bieganiu, a w przyszłości może i uczestników międzynarodowych imprez lekkoatletycznych" "Moje hobby to siłownia, bieganie i jedzenie. Dzięki aktywności udaje się to zamaskować :-) Interesuje się starożytnością, a przede wszystkim historią Grecji, w której chciałabym kiedyś zamieszkać. Lubię kontakt z naturą, spacery i wycieczki rowerowe"

Marek Jendrych

WAWER - trener grupy MŁODZIEŻ

Absolwent AWF Warszawa. Dyplomowany Trener Lekkiej Atletyki. Związany z wyczynowym sportem od 2002 roku. W okresie studiów wielokrotnie zdobywał medale Akademickich Mistrzostw Polski na dystansach 800, 1500, sztafecie 4x400m i biegach przełajowych. Regularnie startował w Mistrzostwach Polski Seniorów, a od kilku lat z powodzeniem w kategoriach weterańskich. Od 2012 roku pasją do sportu próbuję zarazić kolejne pokolenia lekkoatletów. "Nie każdy może być mistrzem. Dla mnie jako trenera najważniejszy jest progres sportowy, pozostawienie prawidłowych nawyków ruchowych oraz nauka działania w grupie."

Katarzyna Krasoń

PSYCHOLOG SPORTOWY

Pedagog i certyfikowany Trener Mentalny. Absolwentka studiów podyplomowych z Psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu, Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży a obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z Psychologii Sportu w nurcie sportu pozytywnego na SWPS. Jako trener mentalny pracuje głównie z młodymi sportowcami oraz rodzicami zawodników.
,,Praca w sporcie to nie tylko trenowanie umiejętności technicznych, taktycznych czy motorycznych. To również równoległa praca nad umiejętnościami mentalnymi, które jak każde umiejętności poprzez systematyczną pracą można wytrenować i wzmacniać. W dzieciach trzeba dostrzegać przede wszystkim ich ogromny potencjał. Poprzez trening mentalny i odpowiednie narzędzia, jako psycholog wskazuję zawodnikom kierunek do odkrywania samych siebie. Wspieram ich w nich umiejętności radzenia sobie z porażkami, słabszymi dniami, skupienia się i koncentracji na konkretnym zadaniu. Uczę bycia tu i teraz, w danej chwili. Wzmacniam ich mocne i podciągam słabe strony, by ufali sobie i realizowali cele z pełną energią. Wierzę, że szczęśliwe dziecko, to spełniony rodzic i zmotywowany do pracy trener – ten trójkąt jest gwarancją sukcesu"

Zapisz się do klubu RK Athletics