Pytania

Strefa rodzica

W jaki sposób uzyskać zaświadczenie lekarskie dla zawodnika?

Odpowiedź
Zaświadczenie lekarskie dla zawodników można uzyskać od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza posiadającego specjalne uprawnienia do orzekania w zakresie medycyny sportu. Przed wizytą u lekarza orzekającego o ,,braku przeciwaskazań do uprawiania lekkiej atletyki” należy upewnić się jakie wyniki badań diagnostycznych należy przedłożyć lekarzowi celem uzyskania regulowanego rozporządzeniem Ministra Zdrowia orzeczenia.

Czy klub posiada stroje klubowe?

Odpowiedź
Tak. Klub RK Athletics posiada stroje klubowe barwy kiwi. Koszulkę RK Athletics otrzymuje każdy zawodnik, po opłaceniu składki członkowskiej. Strój można skompletować w naszym sklepiku klubowym na stronie https://sklep.rkathletics.com/. W asortymencie znajdują się koszulki, wiatrówki, krótkie spodenki, bluzy, czapki, kominy sportowe. Dbamy o wysoką jakość oraz design naszych strojów, dzięki czemu są doskonałym wyborem zarówno na treningi jak i oficjalne zawody. Dobór stroju startowego najlepiej skonsultować z trenerem prowadzącym , bo może on zależeć od wieku zawodnika i najważniejszych dla niego konkurencji lekkoatletycznych. Zapraszamy do zakupu w sklepiku klubowym.

Co oznacza kategoria wiekowa zawodników U10, U12, U 14, U16, U18, U20?

Odpowiedź
Są to kategorie wiekowe, na podstawie których zawodnicy startują w zawodach. Na przykład U-14, z angielskiego „under”, czyli poniżej 14 lat. Aktualnie jest to rocznik 2009-2010, czyli zawodnicy mający 12-13 lat. Analogicznie: Kategoria U10 to roczniki 2013-2014 Kategoria U12 to roczniki 2011-2012 Kategoria U16 to roczniki 2007-2008 Kategoria U18 to roczniki 2005-2006 Kategoria U20 to roczniki 2004-2003

W jakim stroju zawodnik powinien ćwiczyć podczas treningu?

Odpowiedź
Najważniejsze jest, aby ubranie treningowe było wygodne i dobrze dopasowane. Idealne stroje sportowe są wykonane z poliestru, lub podobnych tkanin o tzw. charakterystyce technicznej czyli oddychających ego i dobrze odprowadzających ego wilgoć materiału. Strój dla zawodnika można skompletować na naszej stronie internetowej w sklepiku klubowym https://sklep.rkathletics.com/. Zapraszamy do zakupu.

Jak się zapisać do klubu RK Athletics?

Odpowiedź
Zawsze przez naszą stronę klubową, rkathletics.com w zakładce „Zapisz się do klubu”. Po wypełnieniu kwestionariusza dostępnego na stronie skontaktujemy się telefonicznie/mailowo i potwierdzimy podane informacje. Wówczas odpowiemy również na wszystkie dodatkowe pytania i przekażemy informator dla zawodnika.

Gdzie odbywają się treningi?

Odpowiedź
Trenujemy regularnie w 5 lokalizacjach w Warszawie oraz w Izabelinie.
Warszawa:
Praga Południe- OSIR Dzielnicy Praga Południe,
Stadion Podskarbińska, ul. Chrzanowskiego 23
Ursynów- Kompleks sportowy SP nr 303 im. Fryderyka Chopina, ul. Koncertowa 8
Ursynów- Kompleks sportowy SP nr 336 im. Janka Bytnara Rudego, ul. Na Uboczu 9
Mokotów- Kompleks sportowy XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego, ul.Wiktorska 99
Wawer- Obiekt Sportowy Syrenka, ul. Starego Doktora 1
Izabelin:
Obiekt sportowy SP w Izabelinie, ul. 3 maja 49 Hornówek

Czy klub prowadzi grupy specjalistyczne?

Odpowiedź
Nasz klub prowadzi treningi lekkoatletyczne o charakterze przygotowania ogólnego pozwalającego na identyfikacje wiodących zdolności motorycznych i opanowanie w zakresie podstawowym najważniejszych technik lekkoatletycznych. Zawodnicy wyselekcjonowani przez trenerów na podstawie szczególnych predyspoztcji do bloków konkurencji
Zapisz się do klubu RK Athletics