KORZENIOWSKI CUP 2021 – RELACJA z Praskiego Mityngu Lekkoatletycznego

Ogromny sukces naszego Mityngu KORZENIOWSKI CUP!

Ponad 200 młodych i starszych lekkoatletów wzięło udział w trzecim w tym sezonie Mityngu Korzeniowski Cup organizowanego przez Fundację Roberta Korzeniowskiego we współpracy z OSiR Podskarbińska i przy finansowaniu Urzędu Dzielnicy Praga Południe.
 
Impreza stanowiła doskonałe nawiązanie to treningów lekkoatletycznych, które regularnie odbywają się na Stadionie „Podskarbińska” a ponieważ obiekt na którym rozegrane zostały zawody został certyfikowany przez PZLA, więc wyniki na nim uzyskane mają oficjalny status.
Dzięki temu uzyskane na nim wyniki liczą się jako standardy kwalifikacjach do Mistrzostw Polski i mogą być uznawane jako oficjalne rekordy życiowe .
Dzieci i młodzież rywalizowały we wszystkich blokach lekkoatletycznych: sprintach na 60 i 100m, skokach w dal i wzwyż, rzutach piłeczką palantową i oszczepem , biegach średnich na 600m i oczywiście w chodzie, do którego zaproszono też dorosłych zawodników.
Na praski mityng przyjechali zawodnicy również spoza Warszawy. Najdalej mieli goście ze śląskiego Bierunia, a dokładniej z UKS Maraton Korzeniowski.pl, w którym przed 18 laty debiutował mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala.
Wątek tokijski był też obecny na mityngu min. dzięki wizycie prezesa PZLA Henryka Olszewskiego odpowiedzialnego za historyczny sukces lekkoatletów na ostatnich igrzyskach.
Na mityngu byli obecni m.in. przedstawiciele Rady Dzielnicy Praga-Południe i Zarządu Dzielnicy Praga-Południe, PZLA, Fundacji Tamex: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe – Tomasz Kucharski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe – Izabela Szostak-Smith, Prezes PZLA Henryk Olszewski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe – Bogdan Jeziorski, Radni Dzielnicy Praga-Południe: Katarzyna Bernadetta-Olszewska i Michał Wieremiejczyk, Dyrektor Biura Sportu m.st. Warszawy – Janusz Samel, Dyrektor OSiR Praga-Południe Marek Karpowicz i zastępca Dariusz Dombrowski. Fundację Roberta Korzeniowskiego reprezentowali Prezes Fundacji Roberta Korzeniowskiego – Justyna Korzeniowska, Prezes Rady Fundacji – Robert Korzeniowski. Fundacja Tamex otrzymała puchar za wsparcie rozwoju infrastruktury Stadionu „Podskarbińska”
Zapraszamy do oglądania naszej Galerii zdjęć z tego wydarzenia.
 

 
Zapisz się do klubu RK Athletics