LATO 2023 MOSIR PRZEWORSK – Subiektywna relacja z obozu Klubowego

Moc Treningu, Przygód i Integracji!

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przeworsku w dniach 26 czerwca-7 lipca 2023 odbył się wyjątkowy obóz lekkoatletyczny, który na długo pozostanie w pamięci uczestników. Podczas tego intensywnego zgrupowania młodzi sportowcy w wieku 7 do 18 lat mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w różnych lekkoatletycznych dyscyplinach, zwłaszcza w treningach biegowych. W zgrupowaniu klubu RK Athletics wzięło udział 24 zawodników i dwoje trenerów: Grzegorz Gajdus i Maggie Kraszpulska.

 

Dni na obozie były pełne wyzwań i przygód. Codziennie rano zawodnicy ruszali na treningi biegowe, pod okiem doświadczonych trenerów, którzy dbali o odpowiedni plan treningowy dla każdej grupy wiekowej. Zawodnicy pracowali nad swoją techniką biegu, wytrzymałością oraz szybkością, co pozwoli im zdobyć przewagę nad konkurentami w nadchodzącym sezonie startowym. Dużą atrakcją było testowanie nowych tras biegowych oraz dwa wspólne treningi i zabawy ruchowe z przedstawicielami młodzieżowej grupy lekkoatletycznej MOSiR Przeworsk, podczas których nasi zawodnicy mogli podzielić się wiedzą ze świeżymi adeptami biegów i startów z lokalnej grupy sportowej. 

 

Nie zabrakło również wyjazdów poza stadion. Sportowcy udali się na fascynującą wycieczkę do Pałacu w Łańcucie, gdzie mogli odpocząć od treningów, odkrywając tajemnice historii i kultury regionu. Najmłodsza grupa z ochotą tropiła zabytki ukryte w labiryntach pałacowych ogrodów. W ramach aktywnego wypoczynku po wycieczce, zawodnicy pływali na basenie otwartym w parku, co dodatkowo wzmocniło ich kondycję i umiejętności motoryczne.

 

Jednym z najbardziej emocjonujących treningów na obozie były biegi przełajowe na wzgórzu parkowym w pobliżu MOSiR Przeworsk. Sportowcy zmierzyli się z naturalnym terenem, pokonując trudności i wyzwania. Ta aktywność pozwoliła na integrację między uczestnikami, wzmacniając ducha zespołu i wspólną pasję do sportu. Podbiegi pod stromą skarpę od razu wyłoniły tych, którzy prezentują najlepsze sprinterskie umiejętności!

 

W sztafecie 10x200m z udziałem wszystkich uczestników obozu, zarówno tych młodszych, jak i starszych, sportowcy mogli razem poczuć ducha rywalizacji i współpracy. Był to ostatni trening obozu, emocje sięgnęły zenitu! To właśnie takie chwile umacniają więzi w klubie RK Athletics i sprawiają, że każdy czuje się ważny i doceniony.

 

Oprócz treningów przewidzianych w planie metodycznym, ważnym elementem obozu była spontaniczna integracja poprzez mecze piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz wędrówki wzdłuż okolicznej rzeczki Mleczki. Wspólne emocje towarzyszące meczom i pogaduszki z trenerami na ważne tematy podczas spacerów, pozwoliły zawodnikom lepiej poznać się nawzajem i nawiązać nowe, cenne przyjaźnie.

 

Podsumowując, obóz lekkoatletyczny w Przeworsku przyniósł sportowcom wiele korzyści. Oprócz doskonalenia techniki i kondycji, uczestnicy nabyli nowe doświadczenia, przeżywając niezapomniane przygody. Integracja zespołu zaowocowała silniejszą więzią w klubie, co zapowiada obiecujący sezon startowy.

 

Zespół RK Athletics jest wdzięczny za gościnę Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Przeworsku i już nie może doczekać się kolejnego zgrupowania w Giżycku. Dzięki temu obozowi, sportowcy są gotowi stanąć na najwyższym stopniu podium wielu zawodów w nowym sezonie startowym! 

 

Zapisz się do klubu RK Athletics