Biegi przełajowe

W przepiękną jesienną sobotę 24 października nasi młodzi klubowicze  liczną grupą stawili się na starcie Biegu przełajowego Cross Rosłoń Kabaty w Powsinie 

A co to są biegi przełajowe? Trochę teorii na początek…

Dla naszych zawodników i trenerów biegi przełajowe stanowią niezwykle ważny element treningowy i diagnostyczny. Są także doskonałą alternatywą dla typowych zawodów na stadionie i biegiem pełnym przygód.

Bieg przełajowy, to bieg po leśnych ścieżkach, polach i łąkach, polegający na pokonywaniu naturalnych przeszkód wytworzonych przez przyrodę. Liczne podbiegi, zbiegi, kałuże, zmiana powierzchni terenu, to podstawowe trudności, które będą tam na nas czekać. Taka forma biegu jest bardziej wymagająca niż bieg rekreacyjny, ale regularny trening w terenie znacząco się przekłada na stadionowe wyniki i cele treningowe.

Nie tylko poprawia ogólną koordynację ruchową, wytrzymałość, buduje siłę mięśniową, pooprawiają koncentrację, czy umiejętność skupienia się na zadaniu, wale i pokazuje nam nasze słabe punkty, nad którymi w przyszłości pracujemy z naszymi trenerami już na stadionie.

Zapisz się do klubu RK Athletics