KORZENIOWSKI CUP 2022 Praga południe – Relacja z Praskiego Mityngu Lekkoatletycznego

20220409. Warszawa, Stadion “Orzeł” Robert Zawody Korzeniowski CUP.

20220409. Warszawa, Stadion “Orzeł” Robert Zawody Korzeniowski CUP.W sobotę 9 kwietnia ponad 200 zawodników wzięło udział w organizowanym przez nas Korzeniowski Cup Praga Południe!
   

Był to pierwszy po zakończeniu sezonu halowego mityng organizowany na stadionie. Z tej lekkoatletycznej inauguracji najliczniej skorzystali specjaliści chodu sportowego, którzy  w liczbie blisko  130 zawodników rywalizowali na dystansach od 1000m U10, przez 10 000 m dla elity open po 5000 m Masters. Największymi gwiazdami chodów byli polscy kadrowicze – trzecia zawodniczka ostatnich Drużynowych Mistrzostw Świata w Muscat- Katarzyna Ździebło oraz Rafał Augustyn wielokrotny finalista mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich.

  

 

Wyjątkowym wydarzeniem organizowanym w trakcie tej finansowanej przez Urząd Dzielnicy Praga- Południe imprezy był Marsz dla Ukrainy, w którym wzięli udział startujący w Korzeniowski CUP reprezentanci naszego ogarniętego wojną sąsiada.

       

20220409. Warszawa, Stadion “Orzeł” Robert Zawody Korzeniowski CUP. 

     

W jednej linii na starcie  1000 metrowego marszu stanęli zawodnicy i trenerzy  z Ukrainy, od wybuchu wojny związani z RK Athletics, jak Tamara Havryliuk czy Oxana Starodub  wraz z koleżankami z Żytomierza i Doniecka Aliną Bilorus i Iriną Koval oraz juniorkami ze Lwowa siostrami Viktorią i Salomią Dizhak. Maszerującym paniom towarzyszył Marian Zakhalnitskyi- mistrz Europy z Berlina (2018r.)

    

Wraz z gośćmy z Ukrainy maszerowali irlandzcy przedstawiciele Akademii Roberta Heffernana – mistrza świata i brązowego medalisty olimpijskiego, zawodnika  trenowanego kiedyś przez Roberta Korzeniowskiego. W marszu wzięli udział zawodnicy startujący w pozostałych konkurencjach mityngowych  czyli  rywalizujący oszczepie , skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Na mecie marszu na każdego uczestnika , a nie byli nimi tylko sportowcy, czekał medal Fair Play Pierre de Coubertain, który można było otrzymać z rąk burmistrza dzielnicy Praga- Południe Tomasza Kucharskiego, lub  Roberta Korzeniowskiego.

   

Pamiątkowe medale Korzeniowski CUP otrzymywali też wszyscy uczestnicy zawodów lekkoatletycznych. Najlepsi wracali do domu z okolicznościowymi trofeami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez partnerów wydarzenia firmy Polipack i WeNet

Zaproszenie zawodników  z Ukrainy było możliwe dzięki wsparciu naszego Walkera Jakuba Szaroty z firmy JJM CAN Group , za co w imieniu naszych gości serdecznie dziękujemy.

Nasz praski mityng lekkoatletyczny był już drugim spotkaniem organizowanym przez Fundację Roberta Korzeniowskiego na stadionie przy Podskarbińskiej. Pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, a kolejne z pewnością nastąpi już w sezonie 2023.

Tymczasem  kolejne mityngi z serii Korzeniowski Cup jeszcze przed letnimi wakacjami zgromadzą kochającą lekką atletykę młodzież – 2 czerwca na obiektach SP w podwarszawskim Izabelinie, zaś 11 czerwca na wawerskiej Syrence.

Wszystkim uczestnikom zawodów i Marszu dla Ukrainy dziękujemy za udział w duchu Fair Play.

Dziękujemy również rodzicom , którzy spędzili z nami cały długi i momentami chłodny dzień a w sposób szczególny składamy wyrazy uznania dla naszych klubowych wolontariuszy wykazujących się zaangażowaniem i z oddaniem pracujących na wspólny sukces imprezy.
                                                         

Relacje z tego wydarzenia pojawiły sie także w mediach:

Dzień Dobry TVN

https://dziendobry.tvn.pl/razem-z-ukraina/marsz-dla-ukrainy-inicjatywa-roberta-korzeniowskiego-jaki-ma-cel-5668543

Polski Komitet Olimpijski

https://olimpijski.pl/korzeniowski-cup-marsz-dla-ukrainy/

Polski Związek Lekkiej Atletyki

https://www.pzla.pl/aktualnosci/12678-zdzieblo-i-sikora-najlepsi-w-mityngu-roberta-korzeniowskiego

Ursynowska Passa

https://www.passa.waw.pl/artykul/z-korzeniem-marsz-dla-ukrainy,6444

Fakty Kaliskie

https://www.faktykaliskie.info/artykul/42154,kaliscy-chodziarze-bili-rekordy-pod-okiem-mistrza

 

Relacja wideo na naszym kanale YOUTube: https://www.youtube.com/watch?v=Imyf47BPuok

Zapraszamy też do fotograficznej galerii, w której znajdziecie zdjęcia autorstwa mistrzów obiektywu.

Agnieszki Żukowskiej i Szymona Sikory

   

             

 

Zapisz się do klubu RK Athletics