Przekaż nam swój 1,5% podatku

Jeżeli jeszcze nie wybrali Państwo celu szczegółowego, zachęcamy by 1,5% ze swojego rozliczenia przekazać właśnie na naszą działalność.

Misja Fundacji Roberta Korzeniowskiego zorientowana jest na wychowanie poprzez edukację lekkoatletyczną, szeroko pojęte kształtowanie poprzez sport w duchu fair play i angażowanie całych rodzin we wspólną sportową pasję. Cele fundacji są realizowane przez organizowanie różnego typu imprez kulturalnych i sportowych dla dzieci i młodzieży, osób starszych, niepełnosprawnych, społecznie wykluczonych oraz walczących z uzależnieniami.

Fundacja działa we współpracy z samorządami, klubami i związkami sportowymi oraz stowarzyszeniami, którym bliska jest realizacja misji wychowania poprzez sport. Jednostką organizacyjną fundacji jest założony przez Roberta Korzeniowskiego i działający od 2015 roku klub RK Athletics. Klub prowadzi regularne treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pięciu lokalizacjach – czterech w Warszawie i jednej w Izabelinie. 14 trenerów, w tym specjaliści z Ukrainy, którzy trafili do Polski jako uchodźcy, pracuje z młodzieżą i przygotowują ją do zawodów w większości konkurencji lekkoatletycznych od sprintów, przez biegi średnie i chody, po skoki i rzuty. Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie fundacja objęła też opieką grupę dzieci z Ukrainy, dla których sport jest szansą na społeczną integrację i znalezienie równowagi emocjonalnej.

Każda przekazana kwota z pewnością pomoże naszej Fundacji swobodnie działać i spełniać założenia zawarte w Statucie i misji.

Jak to zrobić? Wystarczy podczas wypełniania formularza PIT wpisać:

KRS 0000270261

oraz cel szczegółowy: FUNDACJA KORZENIOWSKI 12912

Dziękujemy! 

Zapisz się do klubu RK Athletics